ورود
شنبه 2 مرداد 1400
جستجو
جستجو پیشرفته
دانش فنی

با توجه به پویایی شرکت در تولید نرم افزار و ارتباطات و پیشگامی شرکت در نو آوری و استفاده مستمر از تکنولوژی و دانش روز شرکت حساب واندیشه در حال حاضر از مفاهیم و تکنولوژی های مشروحه زیر استفاده می نماید:

در فرآیند تولید و نگهداری نرم افزار شرکت از دو رویکرد کلی RUP,XP بسته به نیاز استفاده می نماید که عموما در پروژه های بزرگ از پروسه استاندارد و موفق RUP با قرائت و تفسیر خاص شرکت استفاده می نماید که حاصل تجربه و دغدغه سالیان اخیر شرکت در انجام پروژه های متعدد و ملی می باشد در صورت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه سابقه مشتریان شرکت رجوع گردد.

چهارچوب کاری شرکت در تولید محصولات در چند سال اخیر دات نت (.Net Framework) می باشد که در دو محیط اصلی تحت ویندوز و وب (Windows,Web ) دارای کلاسها و فضا های کاری استاندارد در ورژن های مختلف از سال 2002 تا کنون 2005 می باشد.

معماری رایج در تولید، معماری چند لایه ای (n-tier) می باشدکه مفاهیم و اصولی از قبیل سرویس گرایی(SOA) و الگوی سرویس دهنده/سرویس گیرنده (Client/Server) و وب سرویس (XML,SOAP ،Web Service) از اصول محوری تیم تولید می باشد.

استفاده از مفاهیم شی گرایی (Object Oriented) و استفاده از زبان مدلسازی UML در مراحل مختلف اعم از تحلیل و طراحی و پیاده سازی و تست نرم افزار می باشد.

استفاده از ابزار مناسب جهت تست خودکارنرم افزار که از مجموعه نرم افزارهای Rational Suite همگام با ویژوال استودیو دات نت Visual Studio .

استفاده از زبان برنامه نویسی VB, C# از مجموعه Visual Studio در نگارش های مختلف.

استفاده از مفاهیم بانکهای اطلاعاتی رابطه ای و استفاده از Engine های رایج از قبیل Oracleو MS. SQL Server در نگارش های مختلف.

استفاده از پروتکلهای رایج شبکه از قبیل TCP/IP و غیره.

فرآیند

RUP (Rational Unified Process)

XP (eXtreme Programming)

USDP (Unified Software Development Process)

SSADM

متدولوژی

Object Oriented

UML Ver.(1.0/2.0)

ابزار مهندسی نرم افزار

Rational Suite

Visio

Enterprise-Architect

معماری

N-tier

Enterprise Solution Patterns

سیستم عامل ایستگاه کاری

Windows XP/2000/2003

سیستم عامل سرور

Windows 2000/2003

Linux Red hat/others.

زبان برنامه نویسی

VB.NET Ver.(1.0/1.1/2.0)

C# Ver.(1.0/1.1/2.0)

JAVA.

بانک اطلاعاتی

SQL SERVER 2000/2005

Oracle 9i/10g

ارتباط از راه دور

TCP/IP

شبکه ارتباطی

Internet/ VPN

چهارچوب کاری

.NET FRAMEWORK Ver.(1.0/1.1/2.0)

استفاده از امکانات دات نت شامل:

ADO.NET Ver.(1.0/1.1/2.0)

XML

.NET Remoting